برگزيده جشنواره مروجان كتاخواني

طرح "بامداد کتابخانه ها و ترویج خواندن" در سال ۱۳۷۵ در شورای کتاب کودک متولد شد. این طرح با سه دهه فعالیت‌های چشمگیر و سهم پایدار در اجرای برنامه‌های ترویج کتابخوانی در میان کودکان برگزیده ششمین "جشنواره تقدیر از مروجان کتاب خوانی" در بخش گروه ها و نهادها شد. این جشنواره با همکاری و همراهی گروه ها و نهادها و تشکل های غیردولتی تحت عنوان7 "شبکه مروجان کتابخوانی کشور" و پشتیبانی "دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد" برگزار می شود.

با درود بر شما آموزگاران همکار طرح بامداد؛ با درود بر شما دوستدا‌ران کودک همکار طرح؛ با درود بر شما پشتیبانان مالی طرح؛ بدون همراهی و تلاش تک‌تک‌تان کسب این افتخار غیرممکن بود. طرح "بامداد کتابخانه‌ها و ترویج خواندن" برگزیده ششمین جشنواره تقدیراز مروجان کتابخوانی شد.

طرح "بامداد کتابخانه‌ها و ترویج خواندن" در ششمین "جشنواره تقدیر از مروجان کتاب خوانی" که اختتامیه آن در بیست و پنج آبان ماه در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد، در بخش گروه‌ها و نهادها برگزیده شد. این جشنواره با همکاری و همراهی گروه‌ها و نهادها و تشکل‌های غیردولتی تحت عنوان "شبکه مروجان کتابخوانی کشور" و پشتیبانی "دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد" برگزار می‌شود. طرح "بامداد کتابخانه‌ها و ترویج خواندن" در شورای کتاب کودک درسال ۱۳۷۵ متولد شد. این طرح سه دهه فعالیت‌ چشمگیر و سهم پایدار در اجرای برنامه‌های ترویج کتابخوانی کودکان داشته است.

اخبار

اولين همايش ملي ادبيات كودك-دانشگاه بهشتي

اولين همايش ملي ادبيات كودك-دانشگاه  بهشتي

اولين دوره همايش ملي ادبيات كودك و نوجوان : فرصت ها و چالش هاي ادبيات داستاني كودك و نوجوان، روز دوشنبه ٤ آذر، از ساعت ٩ الي ١٨ در دانشكده ادبيات و علوم انساني، دانشگاه شهيدبهشتي برگزار شد. 

در اين همايش چهره هاي برجسته حوزه ي ادبيات كودك از جمله خانمها نوش آفرين انصاري و مريم جلالي ، آقايان سيدعلي اصغر سيدآبادي، قدمعلي سرامي، مهدي قزلي، مصطفي رحماندوست، فاضل نظري، هوشنگ مرادي كرماني و غيره حضور داشتند و به ايراد سخنراني پرداختند. 

در بخش جنبي همايش نيز دو كارگاه ميراث فرهنگي در ادبيات كودك با اجراي خانم ليلا كفاش زاده و كارگاه نويسندگي خلاق از سوي خانم مرجان فولادوند برگزار شد.

خانه کتابدار کودک و نوجوان نیز در بخش جنبی این همايش، با برپایی نمایشگاه کتاب و اسباب بازي ، شامل فرهنگنامه کودک و نوجوان ، کتابهایی درباره ادبیات کودکان ، زندگینامه و آثار بزرگان ادبیات کودکان ، کتابهای بازآفرینی و بازنویسی شده از قصه‌های شاهنامه و ادبیات کهن در حوزه کودکان، شرکت کرد و به ترویج فرهنگنامه و کتابهای مناسب پرداخت. همچنين در بخشي از غرفه، اسباب بازي هاي فكري “به تويز” (چفتوها) در معرض نمايش قرار دادند.

در این برنامه خانم‌ها پیشداد ، رعنا ، نسیم موحدی‌پور ، وحدت نيا و انصاريون حضور داشتند.

 

اخبار مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در خبرنامه ما عضو شوید :