طرح «سبد خواندن در مدارس»

خانه کتابدار طرح «سبد خواندن در مدارس» را در سال تحصیلی 90-91 برای پایه سوم مقطع ابتدایی مدارس دخترانه حامی و حضرت رقیه (ع) و دبستان پسرانه راهنمای کودک در منطقه 11 آموزش و پرورش اجرا کرد.

این طرح از طریق حرکت سبدهای حاوی کتاب، مجله و نرم افزار های آموزشی انجام می شود. این سبد ها به منزله کتابخانه های سیاری هستند که مناسب گروه سنی دانش آموزان تهیه شده اند و هر ماه تعویض می شوند. مربیان و کتابداران ویژه کودکان و نوجوانان خانه کتابدار خدماتی مانند قصه گویی، بازی، آشنایی با کتاب های مرجع، آموزش ریاضی و خواندن خلاق را نیز در این طرح ارائه می کنند.

مربیان این طرح در سال تحصیلی 90-91 خانم ها: دباغ، دهقانی، لسانی و نکویی بودند که با همکاری خانم سمیرا ملکوتی، کتابدار خانه کتابدار به پایان رسید و جشن اختتامیه آن در خانه کتابدار برگزار شد و دانش آموزان هشت کلاس که تحت پوشش این طرح بودند با معلمان و اولیای شان از خانه کتابدار بازدید کردند. در این جشن بچه ها کارهای دستی خود را که در رابطه با کتاب ها بود به نمایش گذاشتند و نمایش کتاب هایی را که خوانده بودند اجرا کردند و با شنیدن قصه و اجرای بازی های سنتی و دسته جمعی و پذیرایی روز بسیار خوبی را سپری کردند.