بخوانيم تا بدانيم

 كارگاه "بخوانيم تا بدانيم" با هدف بالا بردن قدرت درك مطالب براي اعضاي گروه سني (ج - د) توسط خانم رعنا در تابستان 93 برگزار مي شود.

جلسه اول: در اين جلسه از بچه ها خواسته شد كتاب هايي را كه دوست دارند از كتابخانه پيدا كنند و درباره فعاليت هاي مورد علاقه شان صحبت كنند. فعاليت اين كارگاه با خواندن كتاب مرجع "فرهنگنامه كودكان و نوجوانان" شروع شد و بچه ها مقاله هايي درباره علوم مختلف از آن استخراج كردند.

جلسه دوم: با استفاده از فرهنگنامه، بچه ها مقاله هایی درباره ورزش و شغل مورد علاقه شان پیدا کردند و در جمع خواندند. در آخر نیز بچه ها کتاب هایی را که خوانده بودند به یکدیگر معرفی کردند.

جلسه سوم: كتاب "محله ميكروب خان" نوشته سيد سعيد هاشمي در كلاس خوانده شد. سپس بچه ها مقاله هاي مختلفي از فرهنگنامه كودكان و نوجوانان انتخاب كرده و خواندند. مقاله هايي درباره جادوگري، جانوران، زباله، قصه و...

جلسه چهارم: ادامه کتاب "محله میکروب خان" خوانده شد و سپس با استفاده از کتاب های مرجع "فرهنگنامه کودکان و نوجوانان" و "ادبیات کودک و نوجوان از روزن چشم کودک"، درباره "قصه و قصه گویی، انواع قصه و..." تحقیق شد.

جلسه پنجم: در طی جلسات گذشته 14 قصه و داستان توسط بچه ها بررسی شد و آن ها قصه ها و داستان هایی را نوشتند و در کلاس خواندند. در این کارگاه بچه ها با تفاوت بین قصه و داستان آشنا شدند.