روز جهانی کودک در پارک اندیشه

در روز جمعه 18 مهر ماه برنامه ای به مناسبت روز جهانی کودک توسط خانم مینا حبیب نژاد در پارک اندیشه برای اعضای کتابخانه کودکان خانه کتابدار برگزار شد. گزارش این برنامه توسط خانم حبیب نژاد تهیه شده است.

با توجه به برنامه های متنوعی که در ایام مهر وجود دارد (مناسبت های ویژه و جشن ها و...) از یک هفته قبل از 18 مهر به دوستان خانه کتابدار اعلام کرده بودم که برای برنامه روز جهانی کودک، بازی و فعالیت های متنوعی در فضای پارک اندیشه تدارک دیده ایم.

با همراهی خانم پیشداد مثل همیشه میزی برای معرفی کتاب ، وسایل فرهنگی و اسباب بازی تدارک دیدیم. خانم لسانی همراهی فوق العاده ای برای معرفی خانه و کتاب های مناسب داشتند. 

فعالیت های متنوعی برنامه ریزی شده بود و خوشحالم که تمام فعالیت ها از استقبال خوبی برخوردار شدند. برنامه ریزی، هماهنگی و مجری گری این برنامه با خود من بود (مینا حبیب نژاد) .

شروع برنامه با بازی های حرکتی و سنتی مثل عمو زنجیرباف، شعرخوانی در جمع و قطار شدن به سمت ایستگاه های مختلف برای فعالیت، شهرسازی با کارتن های خالی (در اندازه های مختلف) و رنگ و چسب، نقاشی با مداد شمعی روی کاغذ 20 متری، نقاشی با آبرنگ روی پارچه 20 متری، نقاشی با شن با صفحه هایی با اندازه های مختلف، نجاری و کار چوب، نمایش عروسکی، کار کولاژ، کار با مدادهای دورریختنی، کاردستی با چوب بستنی، کتاب و کتابخوانی، نقاشی روی آدمک متحرک.

در آخر تغذیه خوردن در جمع و گروه با خانواده ها.

در قسمت آخر برنامه، مشارکت خانواده ها برای جمع کردن وسایل خیلی جالب بود.

امسال هم با بچه ها برای بچه ها فعالیت هایی انجام شد، شاید سال دیگر برنامه های متنوع تری با همراهی دوستان داشته باشیم.