"همراه با کاروان کتاب"

به مناسبت هفته کتاب و دعوت اداره فرهنگی هنری مناطق 21 و22 شهرداری (دهکده المپیک و اطراف آن) و مدیر  فرهنگسرای تهران، شورای کتاب کودک و خانه کتابدار از تاریخ 24/8/89 تا 1/9/89 با کاروان کتاب همراه شدند.

این برنامه شامل سه بخش بود. در بخش اوَل اتوبوس کتاب که از سوی خانه کتابدار با آثار منتخب شورا برای گروههای سنی الف تا د تجهیز شده بود به عنوان کتابفروشی سیَار در تعدادی از مدارس این دو منطقه حضور پیدا کرد و دانش آموزان با آثار گوناگون آشنا شدند و 318 عنوان کتاب تهیه کردند و قرار شد به یکدیگر امانت نیز بدهند و تعدادی از مدیران و معلَمان با گشاده رویی و همکاری از طرح استقبال کردند .

در بخش دوَم فعالیتهای ترویجی از جمله معرفی کتاب، کتابخوانی، قصه گویی و بازی از سوی همکاران گروه ترویج و کمیته بازی در جمع دانش آموزان تعدادی از مدارس پیش بینی شده اجرا شد. که در کلیه موارد شادی آفرین و آموزنده بود.

در بخش سوَم که جلسه اختتامیه و "تجلیل از کتاب یاران" نام گذاری شده بود و با حضور مسؤلان از جمله آقای بختیاری مدیر فرهنگی مناطق 21 و22 و ریاست فرهنگسرای تهران در سالن سینما دهکده برگزار شد از کتابداران، خوانندگان فعال کتابخانه های عمومی و همکاران شورا و خانه کتابدار تجلیل شد و میهمانان شورای کتاب کودک خانم عرفان نظر آهاری و آقای محمَد رضا یوسفی در جمع بزرگی از علاقه مندان صحبت کردند و مورد تشویق قرار گرفتند. خانم نوش آفرین انصاری در سخنان کوتاهی بر ضرورت تشکیل بخش های فعال کودک و نوجوان در کتابخانه های عمومی این مناطق نوپا تاٌکید نمودند، از خانم مژگان نوذری به خاطر کوشش بی دریغ در اجرای هر چه بهتر کاروان کتاب تشکر کردند و الواح و جوایز کتابداران و خوانندگان برتر کتابخانه ها را اهداء نمودند.  

همکاران زیر در برنامه های کاروان کتاب 1389 شرکت داشتند:

آذین اقلیدس، ملیحه پیشداد، فرزانه جبارزادگان، فاطمه رعنا، ایراندخت شیرازی، سارا قدسی، لیلا کفاش زاده، فرخنده کوکبی، شهین لسانی، الهه مرتضوی، نسیم موحدی پور، فاطمه نکویی.