کارگاه 13 بازی برای سیزده به در امسال-98

شاد بودن نشانه ي شكرگزار بودن.  بسازيد و از داد باشيد شاد، تن آسان و از كين مگيريد ياد : به مناسبت رسيدن سال نو سرشار از شادي و
آماده شدن براي تعطيلات و سيزده بدري شگفت انگيز، با "١٣ بازي" با ابزار و بدون ابزار در روز چهارشنبه ٨ اسفندگان از ساعت ١٥ الي ١٦:٣٠ با هم و در كنار هم روزي به ياد ماندني را بسازيم. با تسهيلگری خانم قبادي
لطفاً شما هم اگر بازي داريد، ما را در چگونگي آن سهيم كنيد.

کارگاه خداحافظی با پوشک-بهمن 97

خانه كتابدار كودك و نوجوان برگزار مي كند: كارگاه "خداحافظي با پوشك"، تسهيلگر : مينا حبيب نژاد
يكشنبه ٢٨ بهمن
ساعت ١٢:٣٠ الي ١٣:٣٠
آوردن لگن مخصوص كودك و اسباب بازي محبوب وي الزامي ست.
براي ثبت با كتابخانه كودك تماس حاصل فرماييد.
تلفن تماس: ٦٦٩٦٢٩٠٤ الي ٥

کارگاه کودک مهارت های هنری-بهمن 97

خانه كتابدار كودك و نوجوان برگزار مي كند: كارگاه تك جلسه اي "مهارت هاي هنري" با تسهيلگري خانم مينا حبيب نژاد، يكشنبه ٢٨ بهمن: ساعت ١٤ الي ١٥ ویژه گروه سني ٤ تا ٦ سال، برگزار می شود. در اين كارگاه به دنبال آموزش نقاشي يا آموزش هر هنر ديگري نيستيم. مي خواهيم بدانيم با ابزار ساده محيطي چگونه روي پرورش خلاقيت هنري بچه ها كار و به توانمندي و علاقه ي هنري شان دقت كنيم. در اين كارگاه سعي مي كنيم فضايي ايجاد كنيم كه برون ريزي هيجاني بچه ها را در قالب هنر ببينيم و تشويق شان كنيم.
براي ثبت نام با كتابخانه كودك تماس حاصل فرماييد.
تلفن تماس ٦٦٩٦٢٩٠٤ الي ٥

اخبار

اختتامیه نمایشگاه مادران خانه ۹۷- روز ۵

اختتامیه نمایشگاه مادران خانه ۹۷- روز ۵

هشتمین نمایشگاه مادران هم در روز ۱۰-۱۱-۹۷- تمام شد. ۸ سال پیش، مینا حبیب‌نژاد و ندا موحدی‌پور با هدف توانمندسازی بانوان خانه کتابدار ، این نمایشگاه را برگزار کردند تا به این بهانه بتوانیم خود و توانایی‌هایمان را بیشتر بشناسیم . امسال نیز برای هشتمین سال متوالی، میزبان بانوانی بودیم که در حلقه مطالعاتی خانه کتابدار و در جلسات هفتگی کتابخوانی با یکدیگر آشنا شدند، توانمندی‌های خود را شناختند و روز به روز توانستند در مسیری که تنها از آنِ خودشان بود ، به پیش روند.
امسال ندا حضور نداشت، اما به قول خودش دلش اینجا بود . پس از جایی بسیار دورتر از نقطه‌ای که ما هستیم ، پیامی صوتی برایمان فرستاد تا مثل همیشه و هر سال در این دوره هم مشارکت داشته باشد. در این پیام ، ندا روزهایی که در نمایشگاه می‌گذرانیم و تعاملاتمان را از جنس خود زندگی می‌خواند ، نه حرف، نه نصیحت، نه شعار، نه تئوری … و همین تفاوت نمایشگاه مادران است با سایر نشست‌ها و جمع‌شدن‌ها که بارها شرکت کرده‌ایم. در آن‌ها گزاره‌های درست ارائه می‌شود ولی این گزاره‌ها با شیوه‌های زیستی ارتباط برقرار نمی‌کند؛ اما در نمایشگاه مادران ما به دل ماجرا می‌زنیم ، دل زندگی. با یک مثال ما را سهیم می‌کند با نکته‌ای بسیار مهم و ملموس که هر روز و هر لحظه با آن مواجه هستیم. از روزی می‌گوید که ما همکاران خانه مشغول برنامه‌ریزی برای روزهای نمایشگاه بودیم و او را دورادور در جریان امور قرار می‌دادیم. نگرانی از نحوه‌ی اجرای برنامه‌ها او را برآن می‌دارد تا بپرسد چه برنامه‌ریزی در راه است ؟ اما می‌گوید “یک لحظه پیش از اینکه چیزی بپرسم با خودم گفتم این سوال چه تاثیر مثبتی در روند کار خواهد داشت ؟ شاید فقط اضطراب و دلهره بیافریند نه هیچ چیز دیگر . پس هیچ نگفتم .” این پرسش از خود در هر کنشی می‌تواند در تصمیم تو برای انتخاب روش مواجهه اثر گذار باشد و گاه با گفتن یا نگفتن یک جمله و چگونگی بیان آن، کلّ جریان به گونه‌ای دیگر رقم بخورد… بله ، هشتمین نمایشگاه مادران هم تمام شد و چه لحظه‌های شیرینی را در این زیستن کنار یکدیگر تجربه کردیم.

اخبار مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در خبرنامه ما عضو شوید :