کارگاه 13 بازی برای سیزده به در امسال-98

شاد بودن نشانه ي شكرگزار بودن.  بسازيد و از داد باشيد شاد، تن آسان و از كين مگيريد ياد : به مناسبت رسيدن سال نو سرشار از شادي و
آماده شدن براي تعطيلات و سيزده بدري شگفت انگيز، با "١٣ بازي" با ابزار و بدون ابزار در روز چهارشنبه ٨ اسفندگان از ساعت ١٥ الي ١٦:٣٠ با هم و در كنار هم روزي به ياد ماندني را بسازيم. با تسهيلگری خانم قبادي
لطفاً شما هم اگر بازي داريد، ما را در چگونگي آن سهيم كنيد.

کارگاه خداحافظی با پوشک-بهمن 97

خانه كتابدار كودك و نوجوان برگزار مي كند: كارگاه "خداحافظي با پوشك"، تسهيلگر : مينا حبيب نژاد
يكشنبه ٢٨ بهمن
ساعت ١٢:٣٠ الي ١٣:٣٠
آوردن لگن مخصوص كودك و اسباب بازي محبوب وي الزامي ست.
براي ثبت با كتابخانه كودك تماس حاصل فرماييد.
تلفن تماس: ٦٦٩٦٢٩٠٤ الي ٥

کارگاه کودک مهارت های هنری-بهمن 97

خانه كتابدار كودك و نوجوان برگزار مي كند: كارگاه تك جلسه اي "مهارت هاي هنري" با تسهيلگري خانم مينا حبيب نژاد، يكشنبه ٢٨ بهمن: ساعت ١٤ الي ١٥ ویژه گروه سني ٤ تا ٦ سال، برگزار می شود. در اين كارگاه به دنبال آموزش نقاشي يا آموزش هر هنر ديگري نيستيم. مي خواهيم بدانيم با ابزار ساده محيطي چگونه روي پرورش خلاقيت هنري بچه ها كار و به توانمندي و علاقه ي هنري شان دقت كنيم. در اين كارگاه سعي مي كنيم فضايي ايجاد كنيم كه برون ريزي هيجاني بچه ها را در قالب هنر ببينيم و تشويق شان كنيم.
براي ثبت نام با كتابخانه كودك تماس حاصل فرماييد.
تلفن تماس ٦٦٩٦٢٩٠٤ الي ٥

اخبار

قصه عروسک های بومی-نمایشگاه مادران خانه ۹۷-روز ۱

قصه عروسک های بومی-نمایشگاه مادران خانه ۹۷-روز ۱

آغاز هشتمين نمايشگاه و فروشگاه مادران خانه با موضوع برنامه امروز : قصه هاي عروسك هاي بومي ايران: اولين روز هشتمين نمايشگاه و فروشگاه مادران خانه بود. خانم قويدل با انبوهي از عروسكها و لباس هاي محلي آمده بودند و خانم رعنا با يك بغل فرهنگنامه و برايمان روز پر خاطره اي را آفريدند. خاطره هاي دور و نزديك. خانم قويدل با عروسكهاي بسيار زيباي خود و لباسهاي محلي ما را مهمان اقوام گوناگون كردند تا بدانيم هر عروسكي با چه فلسفه اي در هر نقطه از كشورمان ساخته مي شوند و در لباسها ي محلي هر ديار چه هنرهاي ظريفي به كار رفته است. هرچند دنياي عروسكها و آداب و رسوم قوم ها آنقدر بزرگ است كه ما تنها توانستيم به گوشه اي از آن سفر كنيم. گام به گام با ديدن عروسكها و شنيدن قصه هايشان خانم رعنا مدخل هاي مرتبط با موضوع مثل اقوام، پوشاك، پشم، آداب رسوم و … را در فرهنگنامه پيدا و در اختيارمان قرار دادند.

از آنجا كه اين هفته نيز هفته ي بلندخواني بود، هريك از شركت كنندگان بلند خواني مي كردند و در مورد آن گفتگو مي كرديم. و باز هم ردپاي فرهنگنامه كودك و نوجوان براي شناخت بهتر محيط پيرامونمان خودنمايي كرد. در پايان برنامه همه با پوشيدن انواع لباسهاي محلي از اقوام مختلف عكسهاي يادگاري گرفتند و با خوردن آش محلي انار مربوط به شهر شيراز با عروسكها خداحافظي كردند.

اخبار مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در خبرنامه ما عضو شوید :