كارگاه كتاب بازي كاردستي-بهار ٩٨

كارگاه "كتاب، بازي، كاردستي" شنبه ها ساعت ١١ الي ١٣ براي گروه سني الف (٤ تا ٦ سال) با حضور مربي خانم حميده ابراهيمي به مدت ٨ جلسه (ارديبهشت - خرداد) برگزار ميشود.

شروع دوره از شنبه ٧ ارديبهشت

محورهاي كارگاه: افزايش مهارت هاي ارتباطي، ايجاد ارتباط و تعامل با همسالان، افزايش اطلاعات و توان يادگيري كودك، آشنايي با مفاهيم رنگ ها و شكل ها، افزايش مهارت هاي فيزيكي و حركتي و ....

براي ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر با كتابخانه كودك و نوجوان تماس حاصل فرماييد. شماره تماس : 66962904 الي 5

جشن پایان سال و استقبال از نوروز- 97

خانه کتابدار کودک و نوجوان برگزار می کند: "جشن پایان سال و استقبال از نوروز" با حضور خانمها رعنا، قبادی و قویدل در روز چهارشنبه 22 اسفند 97 برای تمامی گروه های سنی از ساعت 15 تا 16:30. منتظر حضور گرم و پرشور دوستان خانه ی کتابدار هستیم.

برنامه روز درختکاری 97

خانه كتابدار كودك و نوجوان برگزار مي كند: ويژه برنامه روز درختكاري در روز چهارشنبه ١٥ اسفند از ساعت ١٥ الي ١٦:٣٠  برگزار می گردد. منتظر حضور گرم و سبز همه ي دوستان هستيم.

اخبار

پانزدهمین سالگرد خانه کتابدار

پانزدهمین سالگرد خانه کتابدار

به مناسبت چهارده اسفند،سالروز تاسیس “خانه کتابدار کودک و نوجوان و ترویج خواندن”
✍     “خانه”ای بدون سقف
پانزده سال پیش از این، در چهاردهم اسفند ۱۳۸۳،”خانه کتابدار کودک و نوجوان و ترویج خواندن” با پشتوانه فکری بزرگانی چون “توران میرهادی”،”نوش آفرین انصاری”،”ثریا قزل ایاغ”و به همت دغدغه مندانی چون “ملیحه پیشداد محمدی” و “ایوب موحدی پور”،در دل پایتخت تاسیس شد تا بخشی از فعالیت های شورای کتاب کودک را با سازمان دهی کتابداران شورایی و فعالیت های ترویجی متنوع به سامان برد.
“خانه کتابدار”در طول پانزده سال اخیر،
با کارنامه ای درخشان در عرصه کتاب خوانی و مطالعه کودکان در دوردست ترین مناطق کشور، نقش آفرین بوده است.این کارنامه را می توان حاصل دو نوع ارزش “اکتسابی” و “ذاتی” حاکم بر این نهاد دانست.اولی حاصل تلاش دست اندرکاران و اعضا این نهاد در سپهر زمان است.اما دومی،از روز نخست همراه “خانه کتابدار” بوده است.اولی مربوط به کارنامه عملی این نهاد در قالب فعالیت های جانبی و متنوع است و دومی ریشه در نگاه بانیان این نهاد به مقولاتی چون کودک،مطالعه و فرهنگ دارد.
شاید بسیاری از کسانی که دست در دست فرزندان خود به ساختمانی با آجرهای قرمزرنگ در یکی از محلات قدیمی و اصیل پایتخت-منیریه-
رفت و آمد می کنند،ندانند که این ساختمان نمادی از ارزش ذاتی “خانه کتابدار کودک و نوجوان” است.ساختمانی که ملک پدری بوده،اما با تصمیم زوج دغدغه مند شورایی-“ملیحه پیشداد محمدی” و “ایوب موحدی پور”-وقف فعالیت فرهنگی برای کودکان می شود.
شاید تعبیر “ایوب موحدی پور”-بنیان گذار خانه کتابدار-رساتر از هر توضیحی باشد که:”هر کس دنبال آب روانی است که تشنگی اش را با آن رفع کند.کسی دنبال پیدا کردن آب و آوردن آن به سطح زمین برای سیراب کردن دیگران نیست”
(ارج نامه علم عاشقی-به مناسبت پنجاه سال فعالیت فرهنگی شورای کتاب کودک-به کوشش شهرام اقبال زاده-صفحه ۱۲۳)
ارزش ذاتی “خانه کتابدار” ریشه در همین نگاه دارد.نگاهی که منجر به تاسیس خانه کتابدار در “روز نیکوکاری” می شود.با چنین زاویه نگاهی،ساختمان آجری رنگ “خانه کتابدار”،
ساختمانی بدون سقف است.چرا که برای ارزش های اکتسابی و ذاتی آن حد یقفی قابل تصور نیست.نه فعالیت های متنوع و پربار آن را پایانی است و نه نگاه حاکم بر آن از ماه پایین تر می آید.
چراغ “خانه” روشن باد.

اخبار مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در خبرنامه ما عضو شوید :