هشتمين نمايشگاه و فروشگاه "مادران خانه"

خانه کتابدار کودک و نوجوان برگزار می کند: هشتمين نمايشگاه و فروشگاه "مادران خانه" با موضوع "کتاب و توانمندسازی بانوان" از شنبه ششم تا چهارشنبه دهم بهمن، ساعت ٩:٣٠ الي ١٦ در محل خانه كتابدار كودك و نوجوان

  • محصولات و صنایع دستی
  • دیدار و گفتگو
  • کارگاه های آموزشی
  • بازی های گروهی

ورود برای عموم آزاد است.

علاوه بر نمایشگاه، برنامه های

شنبه، ساعت 10: نشست قصه های عروسک های بومی با حضور پرور قویدل و معصومه رعنا

یکشنبه، ساعت 11:30: نمایش و تحلیل فیلم "مشق شب" با حضور شکوه حاجی نصرالله

دوشنبه، ساعت 11:30: نشست تفکر مثبت با حضور نسرین هوشمندزاده

دوشنبه، ساعت 15: نشست الاکلنگِ خوردن و فعالیت با حضور فائزه وحدت نیا

سه شنبه، 10: نشست ارتباط بدون خشونت با حضور مرضیه غفاری

سه شنبه، 14: چای می نوشیم و کتاب می خوانیم با حضور امین موحدی پور و فائزه وحدت نیا

چهارشنبه، 11: کارگاه سفر به دنیای کودکان با ساخت عروسک های خمیری با حضور ویکتوریا محمدهادی

چهارشنبه، 14: روایت یک داستان با حضور مینا حبیب نژاد

کارگاه خداحافظی با پوشک-1397

خانه كتابدار كودك و نوجوان برگزار مي كند: كارگاه "خداحافظي با پوشك" با تسهيلگری مينا حبيب نژاد، يكشنبه ٢٨ بهمن 97 ساعت ١٣ الي ١٤

آوردن لگن مخصوص كودك و اسباب بازي محبوب وي الزامي است.

براي ثبت نام با كتابخانه كودك تماس حاصل فرماييد. تلفن تماس: ٦٦٩٦٢٩٠٤ الي ٥

کتابخوانی و آشنایی با مهارت های اجتماعی-97

خانه كتابدار كودك و نوجوان برگزار مي كند: كارگاه "كتابخواني و آشنايي با مهارت هاي اجتماعي" برای گروه سني ٥ تا ٧ سال مربي: خانم مينا حبيب نژاد ٤ جلسه يكشنبه ساعت ١٤ الي ١٥ شروع دوره: يكشنبه ٢٣ دي

براي ثبت نام با كتابخانه كودك تماس حاصل فرماييد.

تلفن تماس ٦٦٩٦٢٩٠٤ الي ٥

اخبار

گزارش جشن یلدا خانه کتابدار ۹۷

گزارش جشن یلدا خانه کتابدار ۹۷

مراسم جشن يلدا روز چهارشنبه ٢٨ آذر ساعت ١٤:٣٠ الي ١٦:٣٠ در محل خانه كتابدار كودك و نوجوان براي تمامي گروه هاي سني برگزار شد.

برنامه گروه سني الف در سالن اجتماعات با حضور خانمها مريم قديري و زهرا روح اله برگزار شد. در اين برنامه ابتدا بچه ها گرگم به هوا بازي كردند.  سپس داستان ماه پيشوني براي آنها قصه گويي شد. حالا نوبت بچه ها بود كه قصه گويي كنند و هركدام قصه ي ننه سرما را گفتند. سپس با كاغذ رنگي هايي كه در اختيار داشتند، بدون استفاده از هيچ ابزاري انار و هندوانه درست كردند. در پايان نيز يك بازي تمركزي انجام دادند.

برنامه گروه سني ب و ج (مقطع دبستان) در كتابخانه كودك با حضور خانمها مسعودي و يزداني برگزار شد. در ابتداي برنامه، درباره ي شب يلدا و قصه ي ننه سرما و افسانه ها صحبت كردند. در ادامه نمايش ننه سرما براي بچه ها اجرا شد و درباره ي شَبچِره هم توضيحاتي به بچه ها ارائه دادند.
بازي حدس كلمه نيز بصورت حرف به حرف در ارتباط با شب يلدا انجام شد. پس از آن بچه ها به گروه هاي ٤ نفره تقسيم شدند و هر گروه يك داستان در ارتباط با شب يلدا نوشتند. در پايان هم بازي پانتوميم را با استفاده از كلمات مربوط به شب يلدا اجرا كردند.

برنامه ي مربوط به گروه سني بزرگسال و مادران در كتابخانه خانواده با حضور خانمها رعنا و قويدل برگزار شد. در اين برنامه ابتدا از اسطوره ها و زايش خورشيد تا يلداي امروز صحبت شد، سپس خانم قويدل درباره انواع عروسكهاي سنتي ايران و نحوه ي ساخت شان توضيحاتي دادند، برخي از شركت كنندگان نيز درباره ي عروسكهاي منطقه ي خود صحبت كردند، پس از آن خانم رعنا قصه ي “ماه عاشق خورشيد شد” را براي حاضران گفتند و در پايان به رسم شبهاي يلدا همه نيت كردند و فال حافظ خود را از كوزه ي سفالي برداشتند و با خوراكي هاي مختلف يلدايي پذيرايي شدند.

اخبار مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در خبرنامه ما عضو شوید :