كارگاه داستان نويسي، تير٩٨

  • خانه كتابدار كودك و نوجوان برگزار مي كند: كارگاه "داستان نويسي" با تسهيلگري مربيان

 گروه دستنوشته هاي شوراي كتاب كودك 

دوشنبه ها ساعت ١٥ الي ١٦:٣٠ 

٧ جلسه - شروع دوره از ٢٤ تير 

محورهاي كارگاه: افزايش مهارت نوشتن و آشنايي با عناصر داستان و ... 

براي ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر با كتابخانه كودك و نوجوان تماس حاصل فرماييد. 

شماره تماس: ٦٦٩٦٢٩٠٤ - ٥ 

جشن آبريزان-جشن تيرگان ٩٨

جشن آبريزان، جشن آب پاشان: سه پاس* در سرزمینی زندگی می کنیم که از کوچک ترین دلیل برای برپایی جشنی به یاد ماندنی تا بزرگترین بهانه برای جاودان نگه داشتن آن غفلت نمی شود. وقتی اندوه را ناسپاسی و شاد بودن را شکرانه نعمات می دانیم،  برای روزی از ماه که با نام آن ماه یکی می شود، جشنی می گیریم. در تیرماه دو جشن زیبا وجود داشته، 6 تیر "جشن نیلوفر" و 10 تیر یا 13 تیر "جشن آبریزان"و حالا، زمان  هم نام شدن روز 13 تیر که روز و ماه با همدیگر همنام شده اند، با افزودن "گان"آن را تبدیل به "جشن تیرگان" می کنند و با هم و در کنار هم این روز را جشن می گیریم.

با هم به دوران دورِ دور سفر می کنیم تا دریابیم به کدام دلیل این روز را جشن می گیریم:

  • بارش باران پس از 7 سال قحط سالی، قهر آسمان با زمین
  • پرتاب تیر با تمام نیروی بدن
  • تقدیر و تشکر از دبیران و دهقانان

با یک بطری خالی آب معدنی کوچک که با روبان تزیین شده است، منتظرتان هستیم.

چهارشنبه 12/4/98

ساعت 15:30 الی 16:30

خانه کتابدار کودک و نوجوان

*سه پاس ( با چشم، گوش و زبان، سپاس از خالق بزرگ)

برنامه كارگاه هاي تابستان ٩٨

برنامه تابستاني كتابخانه كودك و نوجوان 

منتظر حضور گرم شما در خانه كتابدار هستيم

اخبار

گزارش پنجاه و پنجمین سالگرد شورای کتاب کودک

گزارش پنجاه و پنجمین سالگرد شورای کتاب کودک

مراسم پنجاه و ششمین سالگرد شوراي كتاب كودك، روز يكشنبه ١٩ اسفند، ساعت ١٦ الي ١٨، با شعار “پنجاه و شش سال با خورشید کتاب، دست در دست کودکان” در كانون پرورش فكري كودكان برگزار شد. ابتداي مراسم خانم انصاري، دبير شوراي كتاب كودك ضمن عرض خوش آمدگويي به حاضران, درباره فعاليت هاي شورا در سال ٩٧ صحبت كردند. در ادامه، فيلمي از دستاوردهاي  شورا در سال ٩٧ پخش شد. در اين مراسم از فعالان بخش هاي مختلف شورا، خانم ها نفيسه نفيسي، شهره اسدي، فاطمه چايكار، حميده ابراهيمي (از مربيان خانه كتابدار) و آقايان شيخ رضايي و ميرطهماسب و خانم رخشان بني اعتماد (كارگردان فيلم توران خانم) تقدير كردند. بخش جذاب و هيجان انگيز مراسم امسال رونمايي از جلد هجدهم فرهنگنامه، از سوي اعضاي نوجوان شوراي مشورتي فرهنگنامه بود. ابتدا فیلمی کوتاه از گفتگو با اين نوجوانان درباره ي فرهنگنامه پخش شد، سپس هريك از اعضا با در دست داشتن يك جلد از فرهنگنامه به روي صحنه آمدند. در ادامه از خانم ها ايران گرگين، شكوفه شهيدي، شهناز خانلو، پروين فخاري نيا، طهورا وحدتي، فاطمه عرفانيان و آقايان محمدعلي منصوري و اسفنديار معتمدي براي تدوين و توليد فرهنگنامه كودك و نوجوان تقدير شد.
در بخش بعدي مراسم نماآهنگی از فعاليت هاي خانه كتابدار كودك و نوجوان در سال ٩٧ پخش شد. سپس خانم ليلا كفاش زاده در بخش بعدي اين مراسم، گزارش شورای کتاب کودک از وضعیت ادبیات کودک و نوجوان در سال گذشته را که خانم “شکوه حاجی نصرالله” تهیه کرده بودند، خواندند. سپس خانم نگين شهري  كتاب هاي برگزيده ي شوراي كتاب كودك در بخش هاي مختلف را اعلام كردند.  و همچنين “جایزه عباس یمینی شریف” به علی اصغر سیدآبادی براي كتاب “ماه بر ترك دوچرخه”از سوي فرزند ايشان اهدا شد. نمایشگاه خانه کتابدار نیز امسال شامل کتابهای برگزیده سالهای۹۳ و ۹۴ و ۹۵ و کتابهای ۴ ستاره سال ۹۶ بود.

اخبار مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در خبرنامه ما عضو شوید :