معرفى كتاب فلسفه براي كودكان و نوجوانان

معرفى كتاب فلسفه برای کودکان و نوجوانان "چشم‌اندازهای جهانی" ، ویراسته : سعید ناجی، رسنانی هاشم، ترجمه: حمیدرضا محمدی، نشر نی: مقالاتی که بنیانگذاران و پیشگامان برنامه‌ی "فلسفه برای کودکان" در سطح جهان نوشته‌اند، در این کتاب به صورت گفتگو و مصاحبه آماده شده است. 

بخش اول کتاب به خاستگاه این جنبش و بنیان‌های فلسفی و نظری آن می‌پردازد.

بخش دوم کاربردهای تخصصی دیالوگ فلسفی در آموزش فلسفه، اخلاق، فلسفه اخلاق و علوم را بررسی می‌کند.

بخش سوم به موضوعات نظری، مانند اهداف این روش با نظر به جست‌جوی حقیقت و معنا، و بحث درباره رمان‌ها یا داستان‌های کوتاه و ویژگی‌های‌شان می‌پردازد. 

بخش چهارم نحوه ‌ی اجرای این برنامه در سطح جهان را توضیح می‌دهد. و به تفاوت‌های فرهنگ، شیوه‌های حلقه‌ی کندوکاو و ضرورت جرح و تعدیل برنامه به جهت سازگاری با مسائل محلی می‌پردازد. 

بیست و یک مصاحبه شونده‌ی این مجموعه از ۱۲ کشور مختلف در شش قاره دنیا هستند. 

کارگاه مادر و کودک مجازی: بازیگوشی های قبل از کلاس اول

دوره های هَمبازی مجازی: بازیگوشی های قبل از کلاس اول (کارگاه بازی مادر و کودک): اين کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شوند .شامل بازی های علمی، ریاضی، حرکتی، آمادگی خواندن و نوشتن، تمرکز، کارکردهای اجرایی مغز و بازی های رشدی هستند. بازی هایي شاد که یادگیری های فراوانی برای بچه ها به همراه دارد و آنها را برای رفتن به مدرسه آماده می کند. به علاوه فرصتی است که مامان ها تعداد بسیاری بازی یاد بگیرند که می توانند فرای ساعات کلاسی نیز آگاهانه با بچه ها بازی کنند. این دوره ها از سوی خانم فائزه وحدت نیا، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه تهران و کارشناس بازی و اسباب بازی به تویز در خانه کتابدار کودک و نوجوان برگزار می شود.

کودکان 5 تا 6 ساله می توانند در این دوره شرکت کنند.

آغاز دوره : 24 تیر 1399

زمان : سه شنبه ها _ ساعت 12 تا 12:50

اطلاعات بیشتر را می توانید از کتابخانه کودک و نوجوان دریافت کنید.

تلفن ثبت نام : 02166962904

ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه، ساعت ٩ تا ١٤

کارگاه مادر و کودک مجازی: بازی های بپر بپر

دوره های هَمبازی مجازی: بازی های بپر بپر (کارگاه بازی مادر و کودک): این کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شوند. شامل بازی های حرکتی مختلف هستند و برای تقویت مهارت های ورزشی، حرکتی ظریف و درشت، تمرکز و هوش فضایی بچه ها عالی هستند. به علاوه فرصتی است که مامان ها هم با بچه ها بازی و ورزش کنند.  این دوره ها از سوی خانم فائزه وحدت نیا، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه تهران و کارشناس بازی و اسباب بازی به تویز در خانه کتابدار کودک و نوجوان برگزار می شود.

کودکان 4 تا 7 ساله می توانند در این دوره شرکت کنند.

آغاز دوره : 22 تیر 1399

زمان : يکشنبه ها، ساعت 13 تا 13:30

اطلاعات بیشتر را می توانید از کتابخانه کودک و نوجوان دریافت کنید.

تلفن ثبت نام : 02166962904

ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه، ساعت ٩ تا ١٤

جشن تيرگان ١٣٩٩ مجازى

هر سال جشن تیرگان را در خانه کتابدار باهم جشن می‌گرفتیم.  تصمیم گرفتیم امسال نیز مانند هرسال این جشن را با تغییرات کوچک برپا کنیم. به خانه‌های شما بیاییم و درباره تیرگان بیشتر بدانیم. "فرشته قبادی" عضو شورای کتاب کودک و کمیته ترویج خواندن که تسهیلگر جشن تیرگان بوده‌ است، روایتگر آن است. 

ضمنِ برپایی این جشن برای کودکان این سوال‌ها را با خودمان مرور می‌کنیم: چرا ایرانیان "جشن" را خلق کردند؟ آیا می‌خواستند قانع باشند و با شکرگزاری مشکلات را فراموش کنند؟ آیا می‌خواستند برای مشکلات، با روحیه‌ای تازه راه‌حل پیدا کنند؟ آیا اساسا تسلیم مشکلات بودند یا با آن‌ها می‌جنگیدند؟ آیا ... 

"جشن" امروز چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ ...

اخبار

کارگاه آنلاین ادبیات کودکان و کتاب های تصویری

کارگاه آنلاین ادبیات کودکان و کتاب های تصویری

کارگاه آنلاین ادبیات کودکان و کتاب های تصویری: به علت استقبال شما عزیزان  دوره جدید این کارگاه از پنجشنبه ۲۵ دی آغاز می شود. در این کارگاه با تفاوت های متن ادبی و غیر ادبی، ادبیات کودک و ویژگی ها و کارکردهای آن و چند گونه از ادبیات کودک و نوجوان به شیوه تعاملی آشنا می شوید، عناصر داستان را می شناسید و درباره ی کتاب های تصویری و اهمیت تصویر در کتاب های کودکان می آموزید.

این کارگاه شامل سه بخش و دو نشست آنلاین است. نشست ها در سامانه ی آموزش آنلاین آموزک در دسترس قرار می گیرد. @amoozak_org در اینستاگرام را جستجو کنید.

برای گذراندن  هر یک از نشست  های غیر همزمان یک تا دو ساعت در روز زمان نیاز دارید و می توانید هر ساعتی از روز برای گذراندن این جلسه ها وارد سامانه شوید. نشست های آنلاین هم زمان  در روز و ساعت مشخص برگزار می شوند که باید در آن زمان در سامانه حضور داشته باشید.

کارگاه مجازی ادبیات کودکان اولین کارگاه از دوره ی آموزشی “ادبیات کودکان و بلندخوانی” است. در ادامه این کارگاه، کارگاه کتاب های باکیفیت و بلندخوانی برگزار خواهد شد.  این دوره ی آموزشی مجموعه ای از فیلم های ضبط شده از آموزشگران، کلیپ های ساخته شده در پیوند با مباحث آموزشی، فیلم های ترجمه شده و فعالیت های تعاملی در سامانه ی آموزشی است.

نشست های آنلاین در سامانه ی آموزشی با من بخوان با تسهیلگری خانم مریم اخگری برگزار خواهند شد.

روزهای برگزاری نشست آنلاین:

پنجشنبه، ۲۵ دی برابر ۱۴ ژانویه

دوشنبه، ۲۹ دی برابر ۱۸ ژانویه

پنجشنبه، ۲ بهمن برابر ۲۱ ژانویه

برای شرکت در کارگاه باید دو مرحله زیر را طی کنید:

ابتدا عضو سامانه آموزش آنلاین آموزک شوید. سپس در کارگاه ثبت نام کنید.

برای دریافت ثبت نام به دایرکت پیام دهید.

تلفن پشتیبانی ۰۹۱۹۸۷۱۰۳۶۴ هر روز از ساعت ۹ تا ۱۶

www.amoozak.org

اخبار مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

در خبرنامه ما عضو شوید :
Loading