کارگاه مادر و کودک مجازی: بازیگوشی های قبل از کلاس اول

دوره های هَمبازی مجازی: بازیگوشی های قبل از کلاس اول (کارگاه بازی مادر و کودک): اين کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شوند .شامل بازی های علمی، ریاضی، حرکتی، آمادگی خواندن و نوشتن، تمرکز، کارکردهای اجرایی مغز و بازی های رشدی هستند. بازی هایي شاد که یادگیری های فراوانی برای بچه ها به همراه دارد و آنها را برای رفتن به مدرسه آماده می کند. به علاوه فرصتی است که مامان ها تعداد بسیاری بازی یاد بگیرند که می توانند فرای ساعات کلاسی نیز آگاهانه با بچه ها بازی کنند. این دوره ها از سوی خانم فائزه وحدت نیا، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه تهران و کارشناس بازی و اسباب بازی به تویز در خانه کتابدار کودک و نوجوان برگزار می شود.

کودکان 5 تا 6 ساله می توانند در این دوره شرکت کنند.

آغاز دوره : 24 تیر 1399

زمان : سه شنبه ها _ ساعت 12 تا 12:50

اطلاعات بیشتر را می توانید از کتابخانه کودک و نوجوان دریافت کنید.

تلفن ثبت نام : 02166962904

ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه، ساعت ٩ تا ١٤

کارگاه مادر و کودک مجازی: بازی های بپر بپر

دوره های هَمبازی مجازی: بازی های بپر بپر (کارگاه بازی مادر و کودک): این کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شوند. شامل بازی های حرکتی مختلف هستند و برای تقویت مهارت های ورزشی، حرکتی ظریف و درشت، تمرکز و هوش فضایی بچه ها عالی هستند. به علاوه فرصتی است که مامان ها هم با بچه ها بازی و ورزش کنند.  این دوره ها از سوی خانم فائزه وحدت نیا، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه تهران و کارشناس بازی و اسباب بازی به تویز در خانه کتابدار کودک و نوجوان برگزار می شود.

کودکان 4 تا 7 ساله می توانند در این دوره شرکت کنند.

آغاز دوره : 22 تیر 1399

زمان : يکشنبه ها، ساعت 13 تا 13:30

اطلاعات بیشتر را می توانید از کتابخانه کودک و نوجوان دریافت کنید.

تلفن ثبت نام : 02166962904

ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه، ساعت ٩ تا ١٤

جشن تيرگان ١٣٩٩ مجازى

هر سال جشن تیرگان را در خانه کتابدار باهم جشن می‌گرفتیم.  تصمیم گرفتیم امسال نیز مانند هرسال این جشن را با تغییرات کوچک برپا کنیم. به خانه‌های شما بیاییم و درباره تیرگان بیشتر بدانیم. "فرشته قبادی" عضو شورای کتاب کودک و کمیته ترویج خواندن که تسهیلگر جشن تیرگان بوده‌ است، روایتگر آن است. 

ضمنِ برپایی این جشن برای کودکان این سوال‌ها را با خودمان مرور می‌کنیم: چرا ایرانیان "جشن" را خلق کردند؟ آیا می‌خواستند قانع باشند و با شکرگزاری مشکلات را فراموش کنند؟ آیا می‌خواستند برای مشکلات، با روحیه‌ای تازه راه‌حل پیدا کنند؟ آیا اساسا تسلیم مشکلات بودند یا با آن‌ها می‌جنگیدند؟ آیا ... 

"جشن" امروز چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ ...

قصه های ترویج

معرفى كتاب رويكردها و شيوه هاى ترويج خواندن

معرفى كتاب رويكردها و شيوه هاى ترويج خواندن

معرفى كتاب “رویکردها و شیوه‌های ترویج خواندن”، نویسنده: دکتر کمال پولادی ، نشر: موسسه تاریخ ادبیات کودکان: به سفارش خانه كتابدار “کار جدی ساختن کتابخانه‌های عمومی در تهران از سال ۱۳۴۰ آغاز شد. طی سال‌های ۱۳۴۰ تا ۱۳۴۴، ۹ باب کتابخانه عمومی در بخش‌های گوناگون شهر تهران ساخته شد. ۳ باب از این کتابخانه‌ها یعنی کتابخانه پارک خیام، زعفرانیه و کتابخانه پارک نازی‌آباد، ویژه کودکان و نوجوانان بود. کتابخانه خیام ۱۳۰۰ جلد کتاب داشت که بخشی از آن کتاب‌های انگلیسی آسان بود. تالار مطالعه این کتابخانه گنجایش ۴۵ کودک را داشت. کتابخانه کودک نازی‌آباد، ۱۸۰۰ جلد کتاب داشت و تالار آن برای ۶۰ کودک در نظر گرفته شد. کتابخانه زعفرانیه نیز ۱۸۰۰ جلد کتاب داشت. 

در این کتابخانه با الگوبرداری از کتابخانه‌های عمومی اروپا، اتاقی برای قصه‌گویی در نظر گرفته شده بود و کتابداران یک روز هفته را برای کودکان به قصه‌گویی می‌پرداختند. نمایش فیلم مستند هم داشت که برای کودکان جذابیت فراوانی داشت.

مهم‌ترین مشکل همه این کتابخانه‌ها، کمبود کتاب‌های مناسب برای کودکان بود. در آن هنگام شمار کتاب‌هایی که برای کودکان منتشر می‌شد بسیار ناچیز بود.”

اخبار مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در خبرنامه ما عضو شوید :